P10 WiFi download speed

Moc se mi líbí P10 a P10 plus, už jsem se i smířil s (ne)oleofobní vrstvou, různými druhy paměti, ale teď mi kamarád poslal problém s WiFi. viz.link na čase 1:30
Máte někdo podobný problém s WiFi? Týká se P10 nebo i P10 plus?

Komentáře

• U mňa na P10 (distribúcia orange)
    Pripojenie optika 100/100 následne router a potom repeater.
    http://www.speedtest.net/my-result/a/2884697045
    Ani na počítači prepojenom priamo cez kábel som nikdy viac ako 94 nenameral.
    Poděkovat autorovi 0
  • 2 dny vlastním Huawei Mate 9 a mám podobný problém - WiFi se ve 2,4 GHz pásmu nedostane přes 72 Mbit/s (teoretická propustnost zobrazená v nastavení WiFi) a reálná je okolo 50 Mbit/s... Trochu jsem Googlil a zjistil jsem, že Mate 9 má jen jednu WiFi anténu, což je na dnešní poměry výsměch, a podporuje proto maximálně 150 Mbit/s. Z nějakého důvodu je ale možné dosáhnout pouze 1/2 (cca 72 Mbps) a jak jsem se díval, tak jsou na tom stejně všechny další telefony od Huawei....

Huawei P10 a P10 Plus má už ale 2 WiFi antény (2×2 MIMO), a teoreticky tak podporuje až 300 Mbit/s (40 MHz bandwith) při 2,4 GHz a až 867 při 5 GHz (80 MHz bandwith). Podobně jako u ostatních Huawei smartphonů zde ale platí, že je teoretická propustnost poloviční, tj. 150 Mbit/s u 2,4 GHz....

Jinak jen na Youtube je několik videí, kde si uživatelé stěžují na rychlost WiFi u Huawei P10 - nebude to tedy asi žádný ojedinělý problém...
    Dá se předpokládat, že je toto "jen" softwarová chyba, a může tak být napravena. Otázkou je, jestli se tomu tak někdy stane, protože při mém hledání jsem narazil na stejné problémy i u několik let starých modelů a dle všeho to nebylo nikdy opraveno... Huawei má tedy opravdu "skvělou" nadstavbu... :-/

Doporučuji kontaktovat Huawei a zeptat se jich na to...
    _______________________________________________________________________________________

PS: Kvůli problému s WiFi na Mate 9 jsem kontaktoval podporu Huawei (Českou i Britskou) a uvidím, co z nich vypadne... Britská podpora ze mě zatím dělá pitomce, který má špatně nastavený router a odmítá přiznat, že by to byl problém telefonu (napsal jsem jim rozsáhlý e-mail, kde porovnávám rychlost s jinými telefony, routery apod. a jasně ukazuji na další stížnosti na XDA...)
    Poděkovat autorovi 0
  • u mňa rýchlosť vyzerá byť v poriadku
    Screenshot_20170521-085121.png
    1080 x 1920 - 996K
    Poděkovat autorovi 0
  • Standis  
    upraveno 4. June
    u mě ne, měřeno na tabletu LG a na P10, na obrázku vlevo je tablet a vpravo P10, nějak to nechápu, znamená to, že P10 používá starší typ standardu wifi 802.11a nebo b??? nebo čím to může být, že měřím na tabletu na wifi 35Mb/s a na P10 stěží 4Mb/s?

image
    Poděkovat autorovi 0
  • dá se wifi na mobilu nějak nastavit, co se týče rychlosti? podle mě ne, upload mám dobrej, ale down mi to nepustí za 4Mb/s :-(
    Poděkovat autorovi 0
  • @Standis Na té P10 to máš celkové nějaké divné. Upload luxus, ale třeba ping je katastrofa. Mě osobně se naopak zda, že mi WiFi jede možná i lépe než jela na S7 edge.
    Poděkovat autorovi 0
  • Standis  
    upraveno 4. June
    ping by měl být tak do 5 ms a to tak maximálně, je to divné vím, co by to mohlo dělat? pomůže si s něčím pohrát? zkoušel jsem na routeru nastavit různé kanály, ale je to podobné od 4 do 5 Mb/s
    Poděkovat autorovi 0
  • bambisbambis  
    upraveno 4. June
    Ja mam Orange cez optiku.
    Toto je výsledok testu WiFi z testovanej P10:
    image

A toto nizsie je z P9
    Screenshot_20170604-134503.png
    1080 x 1920 - 1006K
    Screenshot_20170604-134503.png
    1080 x 1920 - 1006K
    Poděkovat autorovi 0
  • Pardon toto je z p9
    image
    Screenshot_20170604-134651.png
    1080 x 1920 - 882K
    Poděkovat autorovi 0
  • tak to mi řekněte, čím to je? up je dobrej, ale down tragédie, na tabletu vedle P10 je to OK
    Poděkovat autorovi 0
  • mám optiku a na PC mám ke 100 Mb/s
    image
    IMG_20170604_140128.jpg
    1632 x 772 - 453K
    Poděkovat autorovi 0
  • Chybu hledej v routeru / mobilu. Zkus zrusit kodovani site co to udela. Nekdy si router s mobilem nesedne. Hlavne u routeru za par kacek.
    Poděkovat autorovi 0
  • tak to vím, že nemám hledat chybu v žárovce, proboha, to je snad jasný kde mám hledat chybu, jen potřebuju radu, co na to může mít vliv a mám Asus za 700-, a nemyslím, že jak píšeš, že si někdy router s mobilem nesedne, že bys měl pravdu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Kdyz si to myslis tak to asi tak bude.
    Mel jsem vic problemu s tema routerama za par kacek. A vetsinou pomohlo jine zabezpeceni site , jiny druh site (b,g,n) nebo jiny kanal wifi.
    Takze prvni brecis ze ti to nejede a pak me hejtujes , ze ti blbe radim lol... uz si neco zkousel?

A ano delaji to prave tyto routery za par supu , ktomu asus je obycejna cina.
    Poděkovat autorovi 0
  • bambisbambis  
    upraveno 4. June
    Vyskúšaj nejakú inú WiFi.
    Predpokladám ze reštartovať router a mobil si už skúšal.
    Skus ešte zmazať cache v recovery, zato nič nedas
    Ešte môžeš skúsiť factory reset na mobile ale to ti samozrejme všetko zmaze.

Prípadne nanovo nakonfigurovať router a odstrániť sieť aj z mobilu a potom nanovo pripojiť.
    Poděkovat autorovi 0
  • i5oss  
    upraveno 4. June
    Na mobilní síti mám ping kolem 200 ms,down.l.70 - 90 Mbs,up.l.32 Mbs. U a,b,g,n ping 100-200 ms,down.l.20 - 30Mbs,up.l. zhruba to samé. Na ac mám ping 100 - 150 ms,down.l.70 - 90 Mbs,up.l.zhruba stejné rozpětí,akorát bývá tak o 10% vyžší než down.l. Asus AC56,300 megová Poda,na síti stále visí dva PC se stálou aktivitou a tablet.
    Z jinou app mám ping "jen" 20-40 ms a hodnoty down.l.,up.l.zhruba stejné jako u předešlé app.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.