Huawei P9 a firmware B383

Pro Huawei P9 už je několik měsíců oficiálně dostupný Android 7.0 Nougat, na podpoře pro tento přístroj ale dále pracujeme. V tuto chvíli ve svém telefonu testuji nový firmware B383 a zatím je jeho stabilita výborná. Také spotřeba energie je na velmi dobré úrovni, výdrž na jedno nabití překvapí. V rámci této aktualizace jsou integrovány také novější bezpečnostní záplaty operačního systému Android.

Zatím není jisté, jestli se tato aktualizace dostane do našich telefonů také oficiální cestou, je to ale pravděpodobné. Od vydání Androidu 7.0 totiž aktualizace přichází pravidelně. Zatím nevím, jestli a kdy se do telefonu dostane EMUI 5.1 z nejnovějších modelů, osobně si ale myslím, že se tak stane brzy. Na druhou stranu změny jsou spíše kosmetické, takže pokud by se jen vylepšovalo stávající EMUI 5.0, komplikaci bych v tom neviděl. Pokud už jste nový firmware nainstalovali, jaké jsou vaše dojmy a zkušenosti?

image
image
image
image
«1345

Komentáře

• bambisbambis  
    upraveno 15. duben
    Nougat + EMUI5.0 používam už od verzie fw. B360 a za seba hovorím že som spokojný.

Túto verziu B383 Pouzivam pár dní ale nezaznamenal som žiadnu zmenu oproti B378, ani v spotrebe batérie a ani vo výkone.
    Systém je svižný a plynulý, bez zasekov.
    Tentokrát som robil čistú aktualizáciu cez FF.
    Z verzie B378 som sa vrátil (urobil som roolback) na B182, potom cez FF. rovno na B383.
    Po dokončení som dal preistotu ešte továrne nastavenia.

Verim že bude pre tento prístroj ešte pár aktualizácii(chcelo by to napríklad opraviť to nefunkčné zníženie rozlíšenia), podpora je celkom slušná a telefom má stále dosť výkonu na všetko čo som zatiaľ potreboval.
    Poděkovat autorovi 1
  • Souhlas. Nezaznamenal jsem zadne zmeny. Bugy co byly zustaly.
    Ale celkove jsem s A7 spokojen.
    Poděkovat autorovi 0
  • To snížení rozlišení zkusím zjistit, úplně jsem zapomněl se na to zeptat...
    Poděkovat autorovi 0
  • MIKJINMIKJIN  
    upraveno 15. duben
    Já jsem zaznamenal, jak jsem již psal horší wifi připojení. Chvíli běží normálně, a pak u plně stojí. Pravda je, že jsem pouze upragoval a s nejvyšší pravděpodobností ještě dnes udělám rollback a naistaluju načisto jako bambis.
    Poděkovat autorovi 0
  • OT: pojďte tipovat, jak se bude jmenovat Android O a co přinese

http://www.huafan.cz/discussion/2952
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

OT: pojďte tipovat, jak se bude jmenovat Android O a co přinese

http://www.huafan.cz/discussion/2952

Jediný americký dezert kromě značkového Orea co mě napadá je Oatmeal cookie :) Ale důležitější než název je abychom se ho na P9-ku dočkali :wink: ... stále marně čekám na B383 a docela mě mrzí že L09 evidentně opět dostala rychlejší podporu než dražší L19. :disappointed:
    Poděkovat autorovi 0
  • Single SIM L09 vždy dostávala FW s predstihom oproti L19. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jj asi je ten single sim jednodussi na programovani. Ale zas ma NFC.
    Nske drazsi/levnejsi v huawei fakt resit nebudou :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • V podstate je L09 vybavenejší mobil, tak asi preto tá priorita.. :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • No hlavně stojí oba telefony stejně... :smile:
    Poděkovat autorovi 0

No hlavně stojí oba telefony stejně... :smile:

Právě že ani ne, na netu se dá lepší L09 sehnat i o 3.000 levnější. Jen těch obchodů už není moc a zbývá jim jen věřit že je to ofiko česká distibuce. Docela mě to naprdlo když jsem to zjistil, měl jsem chuť L19 vrátit. Ale nemám čas a chuť to řešit. No přešel jsem k vám po 10-ti letech vyměňování vlajkových lodí HTC. V podstatě jsem zatím spokojen jen s pár výhradami a to:

1) Cenová politika a dostupnost L09/L19, kdy jsem lepší telefon je levnější a získává lepší podporu, byť je složitější ho najít a dozvědět se o něm. Pak to zanechá v člověku divný pocit,
    2) Dostupnost aktualizací - neměl by se prakticky 99% softwarově totožný model zbytečně odkládat a hlavně, když už máte k dispozici novou verzi ROMky, aspoň po značkou Beta jí nechte stáhnout koho chce. Android 7 vyšel někdy v lednu pro L19 a mě to v dubnu pořád nenabízelo update. Musel jsem to udělat návodem na fóru. Pochopim že výrobce přestane vyvíjet ROMku (i když teď by to bylo pro tento model brzy), ale když už je vyrobená a funkční, nechte nám jí nedodnuše stáhnout aspoň s beta upozorněním bez riskování že flashnu špatný balík :)

Jinak jsem s Huawei zatím spokojen. Uvidíme jaká bude výdrž. Předchozímu HTC praskl display asi po 150. pádu. Tak uvidíme :D
    Poděkovat autorovi 0

No hlavně stojí oba telefony stejně... :smile:

Mimochodem, to NFC navíc v L09 mě tolik netrápí, ale co ty chybějící frekvence v L19? Co přesně to znamená při cestování po světě? V některých zemích nechytnu signál vůbec? Nebo nechytnu LTE? Nebo 3G? Úplně mi to není jasné co to pro nás znamená. A proč se vůbec rozhodly je sem nedat? Jaké to má výhody? Pochybuju že to bude mít výrazný vliv na výrobní cenu. Nechci rýpat, jen mě to fakt zajímá.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nechytíš LTE v štátoch, kde je LTE, ktoré L19 nepodporuje.
    Poděkovat autorovi 0
  • L-19 nema LTE - 2 (severni a jizni amerika) ; 5 (afrika , asie , USA) ; 6 - ? nevim jsem ani nenasel ; 8 - (peru , nigerie , jizni afrika , cast nemecka , slovinska , svedska , kdysi vodafone (ale ta uz prechazi na 800) ; 12 - (kanada,USA) ; 17 - (Kanada, Karibik) ; 18 - Japonsko ; 19 - Japonsko ; 28 - (USA , Francie , Nigerie) ;
    L 19 ma navic kanal 41 - USA , China.

Rekl bych , ze nic extra z toho stejne nepotrebujes. Ktomu to , ze stoji L19vic , je spis vetsi zajmem o dual sim. A vetsi cenu udelal obchod , ne huawei.

Infa vic tady : https://en.wikipedia.org/wiki/LTE_frequency_bands

Udelat software je udelat software , ale musi se predelat , podpora dual simu vs NFC je rozdilna.
    Poděkovat autorovi 0
  • OK, LTE na dovolené mě tolik netrápí pokud pojede bez problémů aspoň klasický GSM a 3G. Což by tedy měl.
    Poděkovat autorovi 0
  • 3G ve svete se malu a jiste vypina.
    Poděkovat autorovi 0
  • Souhlas, 3G se stává minulostí. Jinak oficiální cena obou telefonů je stejná, šedivky se samozřejmě mohou lišit.
    Poděkovat autorovi 0

Souhlas, 3G se stává minulostí. Jinak oficiální cena obou telefonů je stejná, šedivky se samozřejmě mohou lišit.

Je to možné, nicméně v tuhle dobu jsem už ani oficiální cestu v ČR nenašel. Oficiálně jen L19, bohužel. Nicméně rozdíly obou telefonů jsou tak drobné, že se divím že se vám vyplatí vyrábět, distribuovat a spravovat dva modely. Nenapadá mě technické omezení proč by v L19 nemohlo být NFC a ty samé frekvence jako L09 a výrobní cena asi nebude hrát roli, zvlášť když zajistit distribuci a podporu druhému modelu bude snad i nákladnější. Ale opět, jak říkám, nechci rýpat, jen nahlas přemýšlím :).

Btw nemáme nějaké info jak to vypadá s oficiálním B383 pro L19? A případně zda se plánuje i A7.1,1 pro nás? Díky
    Poděkovat autorovi 0
  • Imho (můj názor) kdyby nechtěli operátoři single sim, tak by verze byla jen jedna. Ale prostě ne každý chce dual
    Poděkovat autorovi 0

Imho (můj názor) kdyby nechtěli operátoři single sim, tak by verze byla jen jedna. Ale prostě ne každý chce dual

Jo takhle, šmejdi, no jo, to mě nenapadlo :D. Něco na tom bude. Díky
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.