Huawei P9 versus Huawei P10 srovnání

Už na konci tohoto měsíce se na našem trhu začne oficiálně prodávat Huawei P10, nová vlajková loď našeho oblíbeného výrobce. Přímý nástupce modelu Huawei P9 nabízí několik velmi příjemných změn, které bych vám rád představil v dnešním článku respektive videu. Pokud máte na tyto dva telefony jakékoliv otázky, klidně se ptejte. Předpokládám, že ne všichni majitelé modelu Huawei P9 automaticky přejdou na nový model, na druhou stranu al je změn více a pokud je poskládáte dohromady, získáte zkrátka lepší telefon. Jednodušší rozhodování pak mají majitelé starších modelů, Huawei P9 přece jenom stál je špičkový stroj a jeho pořízení má nadále smysl. Vyplatí se ale připlatit za Huawei P10?

Odpověď je jednoduchá - vyplatí, ale ne nutně každému. Pro někoho totiž inovace v modelu Huawi P10 mohou být důležitější, pro někoho naopak jednotlivé změny zajímavé být nemusí a třeba jej zaujme až model Huawei P10 Plus, který je funkcemi skutečně naplněný až po okraj. Co tedy ale nabízí Huawei P10 proti svém předchůdci?

- zadní fotoaparát je už druhou generací fotoaparátu od společnosti Leica, nově nabízí optickou stabilizaci
- fotoaparát umí natáčet video v 4K rozlišení, navíc je použitý velmi kvalitní kodek, záběry jsou výborné
- telefon už v základu nabízí 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště
- procesor Kirin 960 nabízí proti předchůdci výrazně zvýšený výkon
- baterie má nově kapacitu 3200 mAh, výdrž telefonu je tedy ještě lepší
- v základu je zde rozhraní EMUI 5.1, to se ale dostane také do staršího modelu
- čtečka otisků prstů je umístěna pod displejem, díky tomu je možné úplně vypnout softwarová tlačítka
- telefon nabízí ještě lepší antény, signál chytíte skutečně kdekoliv

Jak je patrné z výše uvedeného seznamu, inovace tady jsou a jsou příjemné. Spousta majitelů modlu Huawei P9 nebude mít důvod přecházet na novější model. Pokud ale máte nějaký starší přístroj a váháte mezi modely Huawei P9 a Huawei P10, j vhodné to promyslet. V tuto chvíli je cenový rozdíl přibližně 2500 korun, za tuto částku ale dostanete spoustu drobných a příjemných bonusů. Při pořízení nového přístroje mi tak dává smysl už připlatit za model Huawei P10. Pokud naopak máte Huawei P9 a chcete se posunout skutečně výrazně, můžete jít cestou modelu Huawei P10 Plus, který nabízí více změn, jeho cena je ale vyšší. Nejvíce se mi u modelu P10 líbí komplexnost, telefon zkrátka funguje od první chvíle na sto procent. Neznamená to, že by Huawei P9 měl nějaké vady na kráse. Ale pro mě samotného je překvapením, jak rychle jsem si na Huawei P10 zvykl...

image
image
image
image
image
image
«1

Komentáře

• Priplatit se urcite vyplati.
    Vymenit P9 za P10 se ale neoplati.
    Poděkovat autorovi 0
  • Přešel jsem z P8 na P9 - v obou případech maximální spokojenost a i P10 bych chtěl (už třeba jen ze zvědavosti). Ale to bych fakt musel měnit mobily každý půl rok. Počkám co bude dál. Každopádně i další můj mobil bude Huawei.
    Poděkovat autorovi 0
  • No, že bych musel dávat každého půl roku mobil do bazaru a přidávat doplatek asi 10 000,- Kč, abych vyměnil svůj sotva zaběhnutý mobil, to tedy ne. Chápu, že vše je marketing a lidská touha mít pořád něco nové a nejlepší je pro marketéry známá, ale je to jenom kus kovu, plastů a elektroniky. Takže za mě je to pouze evoluce, nikoliv revoluce.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ja budem asi meniť kvôli čítačke vpredu a modrej farbe. :smiley:
    Poděkovat autorovi 1
  • Hanni. Závidím :blush:
    Poděkovat autorovi 0
  • Podľa toho porovnania bude P10 lepšia ale za mňa je P9 krajšia.
    Poděkovat autorovi 1
  • No, zrovna ta čtečka na přední straně je něco, co mě docela od nového telefonu odrazuje. Už i Samsung začal dávat čtečku na zadní stranu, tak se prohodili... :-) Ale možná, že to nebude tak hrozné, uvidíme... V každém případě, teď jsem se svojí P9 spokojený, mám ještě Mate7, tak nový telefon jen v případě nějaké té výhry... ;-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Samsung ji chce dat u S8 dozadu, protoze nestihl poradne dodelat ctecku oticku v dislpeji co jsem tak cetl. Pokud by to meli, maji ji vlastne vepredu a jeste usetri spoustu mista.
    Poděkovat autorovi 0
  • Rozhoduju se zda jít do P10..nyní mám P9....nevím zda se to vyplatí...co je lákavé tak je lepší fotoaparát..ale to je asi vše co láká k P10...je tam tak velký skok v kvalitě fotek?
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě se díky bohu více líbí P9, než P10.
    A určitě P10 přeskočím, myslím si, že na mužskou ruku už je prostě malá.
    Za mně je ideál 5,5-5,7 palcový displej s minimálními rámečky, takže si v klidu počkám na P11 plus , nebo na Honor 9 plus.
    Poděkovat autorovi 0
  • P9 ma tez 5,2 . Ktomu pokud nemas tlapu tak je to ideal na ovladani jednou rukou , aby ses dostal jednim prstem vsude a pritom ho tou rukou drzel.
    Jinak je i P9 plus a P10 plus....
    Jinak take huawei dela mate , to je pro lidi co chcou padla.

A nemyslis spis honor 8 pro?
    Poděkovat autorovi 0
  • P9 s uhlopriečkou 5,2 palca je maximum, čo ide pohodlne ovládať jednou rokou. 5,5 je už veľa a o väčších uhlopriečkach škoda hovoriť.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano myslel jsem větší verze, ale jelikož jsem novým majitelem P9 s kterou jsem velmi spokojen, tak bych do P10 rozhodně nešel ani později, až bude lepší cena.
    Přeskočil bych minimálně 1 modelový rok a pak koupil nástupce zvětšených verzí.
    Ona ani není úplně vypovýdající velikost úhlopříčky, ale celková kompaktnost těla.
    Mate 9 už je moc velký.
    Měl jsem chvíli Google Huawei Nexus 6P a ten byl sice 5,7" , ale celkovými rozměry byl větší než nyní představený Samsung S8+ s 6,2" .
    Takže si myslím, kdyby se 5,5" displej vešel do tělo vysokého jako má P9 , tak by jen malinko narostl na šířku, a byl by stále dobře ovkadatelný.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak dnes jsem si schválně na prodejně velikostně srovnával mojí P9 s 5,2" a Samsung S8 s 5,8".
    Samozřejmě se dají jednoduše porovnat papírové parametry, ale chtěl jsem to srovnat v ruce.
    Samsung S8 je dokonce o kousek užší a na výšku je jen malinko o cca 3mm vyšší.
    Takže celkový rozměr je dle mně ideální, a máte k dispozici větší obrazovku.
    Když jsem se poprvé dočetl o 5,8" displeji v normální verzi, tak jsem si myslel, že se zbláznili a přepískli to, ale 5,8" je jen číslo a v reálu musím mnou nenáviděný Samsung pochválit.
    Takhle velký mobil je akorát a velký displej je skvělý.
    O tom jsem minule psal.
    Jelikož Samsung bych si nikdy nekoupil, tak doufám, že i Huawei dokáže vyrobit takhle kompaktní tělo, samozřejmě se čtečkou na zádech jako má P9 , abych mohl v budoucnu upgradovat.
    Ale bojím se, že okopírují i to debilní zahnutí displeje po stranách, které je silně nepraktické, ale je to teď móda.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jedna věc jsou rozměry samotného přístroje, druhá úhlopříčka displeje, v jedné ruce bez přehmatávání už nejde ovládat přístroj, bez rizika vyklouznutí. Doufám, že se 5.8 úhlopříčka nestane standardem všech lépe vybavených zařízení...

Jinak vzhledem k tomu, že jsem používal P8, tak u mě se vyplatil přechod na P10, ale pokud bych vlastnil P9, byl bych na vážkách.
    Poděkovat autorovi 0
  • Plánuju koupi nového telefonu, ale nemůžu se rozhodnout jestli P9 nebo P10. Oba jsem měl v ruce a měl jsem možnost je vedle sebe fyzicky porovnat.
    Za mě - P9 se mi daleko, daleko víc líbí a díky menší "tloušťce" a designu je z mýho pohledu pocitově o dost kompaktnější. Na druhou stranu P10 je výkonnější (ovšem dá se to v praxi vůbec poznat?) a má lepší foťák, což je pro mě hodně důležitý. Od P10 mě ale dost odrazuje nynější průšvih s paměťmi.
    Takže: překrásná, osvědčená a vychytaná P9 za cca 10000, nebo výkonnější P10 s lepším foťákem, vyšší cenou a stínem pochybností ohledně vnitřností?
    Co byste brali Vy?
    Poděkovat autorovi 0
  • Pro mně je to hlavně o poměru cena - výkon.
    Pokud nekupuješ za ofiko 12t. , ale seženeš ho za cca 10t., tak za mně jasná volba.
    10t vs 16t. je výrazný rozdíl.
    Pokud nemáš bezednou šrajtofli, tak P10 dle mně není o 6t. lepší.
    Navíc mně se daleko více líbí P9 a vyhovuje mě čtečka vzadu.
    Poděkovat autorovi 1
  • Hurec  
    upraveno 23. April
    Pokud kupujes novou tak de oplati proste ji do novejsiho a to je P10. A muzes vyhodit fotak. Uz nemusis ahat dva fotaky. P10 foti fskt krasne , jsou tu ukazky fozek. Koupis za 14tisic.

P9 za 10tisic.
    Proste ty 4 tisice za vykonejsi a hlavne novejsi mobil. Neni co resit.

Jestli chces usetrit tak ber P9 bazar z ruky do ruky se zarukou. Sezenes za 7 tisic a to uz je krasna cena. Tam se uz oplati 7tisic vs 14tisic. Ktomu ted jich je hodne na netu , banda prechazi na P10. Ja bych ted novou p9 nekupoval za ty penize
    Poděkovat autorovi 0
  • Kdyby ses rozhodl pro P10, tak rozhodně hned protáhnout nějakým softwarem a pokud nebudeš mít tu sestavu s rychlou pamětí, tak v 14ti dnech vrátit a zkusit jinde jinou. Ten rozdíl výkonu je výrazný.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.