Android 7.0 Nougat uvolněn pro Huawei Mate 8 (dojmy, zkušenosti)

upraveno 23. January v Huawei Mate 8
V našem regionu jsme spustili aktualizace na Android 7.0 Nougat pro Huawei Mate 8 a první postřehy se již objevují na našem fóru. Pro pořádek tedy zakládám nové téma, kam můžete posílat svoje zkušenosti s touto verzí firmware. Proti oficiální betaverzi (která v našem regionu dostupná nebyla) se zvýšila rychlost, stabilita a především výdrž na jedno nabití. V tuto chvíli telefon funguje výborně, EMUI 5.0 mi pak vyloženě sedí. Jak se systém líbí vám? Přidávám hlavní novinky.

- nová nabídka rychlého nastavení
- možnost zobrazení aplikací ve formě klasického menu
- vysouvací nabídka v nastavení, která umožňuje rychlejší přecházení mezi volbami
- systémové aplikace laděné do bílé a modré barvy
- fotoaparát podporuje formát RAW
- telefon je velmi rychlý a stabilní
- potěší režim komfortního čtení
- aplikace je možné třídit dle jednotlivých oprávnění
- podrobné nastavení baterie pro lepší výdrž

«13456719

Komentáře

• Konečne je zobrazená notifikácia na uzamknutom displeji.nemusím odblokovať a hneď vidím čo mi kto píše.Síce je to fičúrka už z andro 6.0.1,ale čo už.Huawei vie čo robí.
    Poděkovat autorovi 2
  • Tak po druhém hardresetu USB funkční , ale mám pocit, že to docela drhne , android 6 byl lépe odladěn
    Poděkovat autorovi 2
  • Hardreset jsem nakonec žádnej nedělal a vše šlape
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja mám zatiaľ problém len z internetom.Je pomalší než na 6.0
    Poděkovat autorovi 1
  • U mě se objevil problém s odemčením telefonu.... Jsem zvyklý zamykat telefon aplikací (Lock screen), bohužel po odemknutí čtečkou se objeví hláška: Administrátor zamknul zařízení a musím zadat PIN. U hardwarového tlačítka problém není.
    Poděkovat autorovi 0
  • Na Nougate je to pri aplikáciách typu Screen Lock normálna vec. Riešili sme to aj v sekcii P9.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nahrávání hovoru taky trochu problém s ACR
    Poděkovat autorovi 0
  • Kdyby vám aktualizace stále nechodila,spuste apku Hicare. přes ní to frčí :-)
    Poděkovat autorovi 1
  • n7610n7610  
    upraveno 24. January
    Jinak prostředí je super, jen ta odladěnost , ale snad přijde náprava:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Bagio napsal(a):

Kdyby vám aktualizace stále nechodila,spuste apku Hicare. přes ní to frčí :-)

jo jo taky přes HiCare.A super
    Poděkovat autorovi 0
  • Zatim se mi prostredi moc libi.O kladech se moc rozepisovat nebudu,je jich skutecne dost;-) Spis bych se tu chtel podelit o problemech a zkusit je resit.Po nainstalovani Nougatu mi app Chomp SMS nenacetla smsky a to ani po preinstalaci.V predinstalovane sms app se normalne zobrazuji,ale v Chompu ne.A to i pres to,ze ho mam jako vychozi.Resil jste to nekdo?Je fakt,ze jsem nedelal zde doporucovany HR po aktualizaci.Moc se mi do nej nechce,kdyz vse ostatni bezi jak ma.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak já již mam aktualizaci taky vyzkousenou, vse funguje jak ma, zadny zavazny problem jsem nezjistil, nekde jsem cetl ze by snad melo byt nadmerne spotrebovavani baterky, a mela by snad prijit opravna aktualizace B580, ja vsak tento problem neregistruji, naopak se mi zda vydrz jeste lepsi :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Co je to "Huawei Share"?
    Poděkovat autorovi 0
  • null
    Pokud to budeš mít zapnuté a lidé ve tvém okolí také ,můžeš snadno udílet soubory atd. Vždyť ti to píše nápověda když na to klikneš
    Pomocí Huawei Share můžete rychle přenášet soubory mezi dvěma zařízeními Huawei. Funkce Huawei Share rozpoznává zařízení Huawei v blízkosti pomocí rozhraní Bluetooth a sdílí soubory pomocí technologie Wi-Fi Direct.

Povolení Huawei Share

Tažením prstem od stavového řádku dolů otevřete oznamovací panel.
    Klepnutím na Huawei Share a výběrem možnosti POVOLIT povolte funkci Huawei Share.

Zapnutím přepínače Huawei Share automaticky povolíte Wi-Fi a Bluetooth.
    Pokud vypnete přepínač Wi-Fi nebo Bluetooth, bude funkce Huawei Share automaticky zakázána.
    Přenos souborů pomocí Huawei Share

Ujistěte se, že obě zařízení podporují funkci Huawei Share. Na přijímacím zařízení musí být povolena funkce Huawei Share a obrazovka musí být zapnuta.
    Vyberte soubory, které chcete odeslat, a klepněte na Sdílet.
    Pokud je zapnuto Wi-Fi a Bluetooth, bude telefon automaticky hledat zařízení v blízkosti.
    Pokud je vypnuto Wi-Fi nebo Bluetooth, můžete hledat zařízení v blízkosti klepnutím na Huawei Share.

Pokud klepnete na Huawei Share, zařízení automaticky povolí Wi-Fi a Bluetooth.
    Vyberte zařízení, kterému chcete soubor adresovat.
    Na přijímacím zařízení vyberte PŘIJMOUT v kontextovém dialogu a přijměte požadavek na přenos souborů. Otevřete oznamovací panel a zobrazte si postup přenosu souborů.

Pokud chcete odesílání zrušit, klepněte na telefonu na název přijímacího zařízení.
    Ve výchozím nastavení se přijaté soubory ukládají do složky Huawei Share v aplikaci Soubory.
    Poděkovat autorovi 3
  • Proc se v nastaveni fotaku neustale vypina "sledovani objektu"?
    Poděkovat autorovi 0
  • null
    S tím problém nemám :-)
    Poděkovat autorovi 1
  • Mám B560, Nougat ještě nedorazil. Ale dorazil už výše popsaný problém s odemykáním čtečkou. Při uzamknutí aplikací Lock Screen čtečka požadovala ještě heslo.
    Na doporučení zde jsem pročetl diskuzi o tomto stejném problému na P9.
    Aplikaci Lock Screen jsem odebral. Zkusil jsem tři jiné, ale stejný problém.
    Napadlo mě použit 'Navigační tlačítko' z nabídky Menu. A ejhle!
    Funguje perfektně ještě s nabídkou dalších možností!
    Když jsem se rozhodoval pro Mate 8, četl jsem zde problémy nových majitelů, že u Huawei jsou některé věci proti jejich zvyklostem. Odpověď byla, že ale jde nastavit všechno, třeba jiným a dokonce lepším způsobem!
    Podle mých zkušeností to tak skutečně je!
    Poděkovat autorovi 0
  • Máte B560 a Nougat nedorazil? Nějak nechápu... PS: to není problém, ale vlastnost s tou aplikací.
    Poděkovat autorovi 1
  • null
    Asi omyl ,jdou skrývat aplikace které nechci vidět , nemůžu to najít, jestli to vůbec jde ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokud vím tak to nejde, sám jsem to nikdy neviděl.
    Poděkovat autorovi 2
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.