[NÁVOD] Inštalácia Android 7 na Huawei P9 pomocou programu Huawei Firmware Updater

hannihanni  
upraveno 8. May v Huawei P9
Možno už niektorí z vás, ktorí sa nestali beta testermi Androidu 7 Nougat, v snahe vyskúšať si nové prostredie a funkcie EMUI 5, vyskúšali rôzne neoficiálne metódy, ako tento nový firmware do telefónu nainštalovať. Väčšinou to bola vsadenie na náhodu, pretože tieto postupy inštalácie nie sú veľmi spoľahlivé a po inštalácii sa užívatelia stretli s rôznymi problémami, ako nefunkčný fotoaparát, chýbajúce položky v menu, chýbajúce aplikácie, nefunkčné témy, NFC a pod. Mne sa včera podarilo zablúdiť na poľské fórum forum.android.com.pl, kde som natrafil na veľmi zaujímavý návod, ako do telefónu Huawei P9 nainštalovať Nougat oficiálnou cestou pomocou malého podvodu. Návod som samozrejme hneď vyskúšal, takže môžem potvrdiť jeho 100% funkčnosť. V originále nájdete tento návod od užívateľa sqter v tomto príspevku, ja vám ho preložím, trochu rozpíšem a doplním obrázkami, ktoré som si robil počas inštalácie.

!!! Upozorňujem, že všetko robíte na vlastné riziko !!!
!!! Tento návod nie je určený pre brandované mobily od mobilných operátorov !!!

Čo budete potrebovať? Hlavne funkčný telefón, so zablokovaným bootloaderom, nerootovaný, najlepšie s posledným oficiálnym Mashmallow firmware B182. Ak máte bootloader odblokovaný a telefón rootnutý, iba ručne nainštalujte firmware B182. Ďalej budete potrebovať WiFi pripojenie, telefón aj PC musia byť pripojené na rovnakú WiFi sieť.

Stiahnite si a rozbaľte v PC program Huawei Firmware Updater 2.0:
https://uloz.to/!092659ro9oQB/huaweiupdater-2-0-zip

Stiahnite si poslednú verziu firmware Nougatu pre Huawei P9 - EVA-Lx9C432B360 - pre svoj telefón. Stiahnuť musíte oba súbory update.zip a update_data_full_hw_eu.zip, budete ich potrebovať neskôr.

EVA-L09C432B360:
http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v71496/f1/full/update.zip
http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v71496/f1/full/hw/eu/update_data_full_hw_eu.zip
EVA-L19C432B360:
http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v71960/f1/full/update.zip
http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v71960/f1/full/hw/eu/update_data_full_hw_eu.zip

1. Spustite program Huawei Firmware Updater 2.0. Označte políčko Custom ROM, potvrďte varovnú hlášku OK. Do prvého políčka napíšte EVA-L09C432B182 alebo EVA-L19C432B182, podľa toho, aký máte model. Do druhého políčka skopírujte tento odkaz, je rovnaký pre oba modely:
http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1079/g104/v63880/f1/
Kliknite na Start, opäť potvrďte varovnú hlášku OK, program spustí službu a bude počúvať na porte 41279.

image
2. Teraz potrebujete zistiť IP adresu vášho PC. Pre tých, ktorí nevedia ako to zistiť, spustite konzolu cmd.exe, napíšte príkaz ipconfig a Enter. Zobrazia sa rôzne sieťové informácie, medzi nimi aj IP adresa počítača.

image
3. V telefóne choďte do menu Nastavenia - WiFi, podržte prst na názve siete, ku ktorej ste pripojení, zvoľte možnosť Upraviť sieť, označte položku Zobraziť rozšírené možnosti, u Server proxy zmeňte voľbu Žiadne na Ručne, do políčka Názov hostiteľa servera proxy napíšte IP adresu vášho PC a do políčka Port proxy napíšte 41279. Zvoľte Pripojiť. Týmto ste spojili váš telefón s programom Huawei Updater cez vašu WiFi sieť.

image
4. V telefóne choďte do menu Nastavenia - Aktualizácia systému - Ponuka - Prevziať najnovší úplný balík. Ak ste všetko urobili správne, telefón sa spojí s programom Huawei Updater a ponúkne vám aktualizáciu úplného firmware, ktorý ste si v programe zadali, čiže B182. Zobrazí sa vám to v programe aj v telefóne. Ak by ste mali problém s pripojením, vyskúšajte dočasne vypnúť firewall vo vašom PC.

image
5. V nastavenia WiFi zmeňte voľbu v položke Server proxy naspäť na Žiadne a Pripojiť. Ak by sa vám náhodou po tomto kroku aktualizácia stratila, vráťte Server proxy naspäť na Ručne, zopakujte bod 4, spustite aktualizačný proces (bod 6) a až teraz zmeňte Server proxy naspäť na Žiadne.

image
6. Spustite aktualizačný proces, ako keby ste robili OTA aktualizáciu. Nástroj na aktualizáciu začne sťahovať firmware B182 do telefónu. Proces bude trvať dlhšie.

image
7. A teraz dôležité upozornenie! Keď sa bude proces aktualizácie blížiť ku koncu, sledujte telefón. Pri 100 % sa zobrazí okno s informáciou o kontrole stiahnutého firmware. Vzápätí dostanete na výber dve možnosti - odložiť aktualizáciu na neskôr alebo reštartovať zariadenie a vykonať aktualizáciu okamžite. Zvoľte možnosť Odložiť na neskôr, lebo vy nechcete inštalovať stiahnutý firmware B182, ale Android 7 Nougat. Na túto voľbu máte iba 20 sekúnd!!! Ak to nestihnete, budete musieť celý proces aktualizácie opakovať znovu.

8. Pripojte telefón k PC a skopírujte do internej pamäte alebo na SD kartu oba súbory firmware B360, ktoré ste si stiahli na začiatku - update.zip a update_data_full_hw_eu.zip. Nájdite v súborovom manažéri v telefóne adresár HwOUC. Nachádza sa v internej pamäti telefónu a z PC ho neuvidíte. Keď do neho vstúpite, budete tam mať 2 súbory - update.zip a update_data_full_hw_eu.zip. To je firmware B182, ktorý ste stiahli počas aktualizačného procesu a odložili jeho inštaláciu na neskôr. Oba súbory vymažte a namiesto nich skopírujte súbory update.zip a update_data_full_hw_eu.zip firmwaru B360.

image
9. Už ostáva len opäť sa vrátiť do menu Nastavenia - Aktualizácia systému a dokončiť, čo ste odložili na neskôr - samozrejme s jednou podstatnou zmenou, ktorú ste urobili v predchádzajúcom kroku. Kliknite na Rýchla aktualizácia, telefón sa reštartuje, prebehne inštalácia a optimalizácia systému. A po naštartovaní telefónu vás namiesto firmware B182 privíta plne funkčný Android 7 Nougat. ENJOY! :wink:

image
«13456713

Komentáře

• hannihanni  
    upraveno 19. January
    Druhou možnosťou je aktualizácia na Android 7 Nougat pomocou programov Huawei Firmware Updater a HiSuite. Túto možnosť ocenia najmä tí, ktorí mali problémy spojiť telefón s Huawei Updaterom pomocou WiFi, nakoľko pri tomto postupe je telefón pripojený k PC pomocou kábla. Osobne odporúčam vyskúšať najskôr prvý postup cez WiFi, ktorý mám overený a tento postup iba v prípade problémov s prvým postupom.

Opäť platí to, čo v prvom návode. Potrebujete funkčný telefón, so zablokovaným bootloaderom, nerootovaný, najlepšie s posledným oficiálnym Mashmallow firmware B182. Ak máte bootloader odblokovaný a telefón rootnutý, iba ručne nainštalujte firmware B182.

Stiahnite a nainštalujte program HiSuite, ak ho ešte v PC nemáte:
    http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/index.html

Stiahnite si a rozbaľte v PC program Huawei Firmware Updater 2.0:
    https://uloz.to/!092659ro9oQB/huaweiupdater-2-0-zip

1. Pripojte telefón k PC pomocou kábla. Pre nadviazanie spojenia s HiSuite choďte v telefóne do menu Nastavenia - Rozšírené nastavenia - Nastavenia zabezpečenia a povoľte HiSuite používať HDB.

image
    2. Spustite program HiSuite a odklikajte všetky hlášky v telefóne aj v HiSuite. Keď je telefón k HiSuite pripojený, minimalizujte ho.

image
    3. Spustite Huawei Updater, zaškrtnite políčko Custom ROM a Custom Port. Do prvého políčka napíšte verziu firmware, ktorú chcete do telefónu nainštalovať, musí sedieť model a customizácia, a do druhého adresu firmware, ktorú idete inštalovať. Tu máte potrebné údaje:

C432B360
    EVA-L09C432B360
    http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v71496/f1/
    alebo
    EVA-L19C432B360
    http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v71960/f1/

C432B361
    EVA-L09C432B361
    http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v73574/f1/

Kliknite na Start, opäť potvrďte varovnú hlášku OK, program spustí službu a bude počúvať na porte 41279.

image
    3. Maximalizujte okno s HiSuite, choďte do Nastavenia - Všeobecné - Nastavenia servera proxy a zvoľte Vlastné proxy, kde napíšete toto:
    Adresa: 127.0.0.1
    Port: 41279

Potvrďte OK.

image
    4. Zvoľte možnosť Aktualizovať Systém. HiSuite sa spojí s Huawei Updaterom a ponúkne na stiahnutie firmware, ktorý ste mu zadali. Zvoľte možnosť zvoľte Inštalovať, počkajte až sa firmware stiahne, telefón sa reštartuje a nainštaluje stiahnutý firmware.

image
    Poděkovat autorovi 8
  • Jenže když mám odemčený bootloader a root, tak ručním přehráním FW ztratím nastavení ne?
    Poděkovat autorovi 0
  • Nie, nič nestratíš...ja som to robil tiež...v konečnej fáze budeš mať v telefóne všetky dáta. Samozrejme pre strýčka príhodu je dobré vždy zálohovať. :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • jenže zase na to ještě není root, nebo platí to samé co pro 182?
    Poděkovat autorovi 0
  • Je nato root, ale to musíš zase odblokovať bootloader, TWRP pre Nougat, Superuser, atď....doplnil som to do návodu pre root.
    Poděkovat autorovi 0
  • Díkyx za návod hanni, všechno šlape tak, jak má :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 16. January
    Odblokováním bootloaderu potřebným pro root stejně o data přijdu takže záloha dat je samozřejmostí. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Niekde som kedysi čítal taký postup, ako ten reštart obísť, ale za svet to nemôžem nájsť...
    Poděkovat autorovi 1
  • mne to nechce sparovat z tym updaterom neukaze mi to ani na mobile
    Poděkovat autorovi 0
  • hanni napsal(a):

Niekde som kedysi čítal taký postup, ako ten reštart obísť, ale za svet to nemôžem nájsť...

Tak to jsme dva, hned po inicializaci se mělo něco držet, vynutil se restart a obešel se reset. Ale taky to najít nemohu

Poděkovat autorovi 0
  • Niečo máš zle nastavené, alebo ti komunikáciu niečo zablokovalo..napr. firewall alebo pod.
    Poděkovat autorovi 0
  • hanni napsal(a):

Niečo máš zle nastavené, alebo ti komunikáciu niečo zablokovalo..napr. firewall alebo pod.

teraz som to vypol a idem skusat znova
    Poděkovat autorovi 0
  • bambisbambis  
    upraveno 16. January
    hanni: našiel som toto
    https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/development/europe-vns-l31-toolkit-bootloader-t3432873

Myslím že by to mohlo fungovať.

How can i avoid the factory-reset after the boot-loader unlock?

1. When u confirmed the dialog with Yes and the device shutdown, start immediately pressing and holding [Vol- Power] until u see the boot-loader screen again. (The device must stay connected to the PC)
    2. Now u need to flash the TWRP recovery to avoid the auto factory-reset.
    3. Reboot ur device and boot into android with an unlocked boot-loader and without losing ur data.
    Poděkovat autorovi 2
  • hannihanni  
    upraveno 16. January
    To je presne ono :wink: Kto sa hlási na vyskúšanie? :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 16. January
    Zdravím, tak se pokouším stahovat z odkazů a antivir řve jako blázen. :) První varování a karanténa na file z firmware updater 2.0. Tam to bude asi nízkou reputací souboru s příponou exe. No a podruhé řve, že se mu nelíbí zdroj odkud se stahují soubory s B360. Někdo podobný problém? Jen abych nezapomněl... jako ochranu PC používám NIS.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 16. January
    Omlouvám se, ale zapomněl jsem se zeptat... nikde jsem to neviděl a nebo jsem to špatně přečetl... jaký původ těch souborů? Má stejný Hash jako ofiko (myšleno ten co byl dám k vyzkoušení pro beta testery) soubor pro B360?
    Poděkovat autorovi 0
  • Všetky súbory, ktoré sťahuješ sú bezpečné a z bezpečného zdroja....Updater sťahuješ z úložiska XDA a FW z oficiálneho Huawei servera...NIS som presne kvôli tomuto kedysi odpálil z počítača veľmi rýchlo preč.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 16. January
    Díky za důležité info. Win mám už jen jako stroj na hraní a bežnou práci provádím jen v linu. Omlouvám se za off topic.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak na update EVA-L09C150B360? Nikde nemůžu najít link na update_data_full_dt_default.zip.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.