Prebudenie telefonu (wakeup) dvojitym tuknutim

upraveno 16. July v Huawei P9 Lite
Tak som to skusil a rad sa podelim so zaujemcami, kupodivu sa mi to podarilo, co je neskutocne samo osebe...
Zdrojom je XDA, dovolim si vycucnut len podstatne veci:
-je treba root a vhodny explorer, ja pouzivam Solid Explorer z Play store, jednoduchy a zadara :)
- explorerom najdete zlozku "build.prop", je uplne dole. otvorite textovym editorom, a najdete "ro.config.hw_easywakeup=false" , tu treba zmenit hodnotu false na "true" . Potvrdite zmeny, pre istotu sa vratte a skontrolujte ulezenie zmeny.
- chodte do directory "system/emui/base/xml" , otvorte zlozku "hw_easywakeupmotion_config.xml" pomocou textoveho editora. Hned niekde na zaciatku najdete "EasyWakeupMotion name="Double_Touch" support="1" value="0" flag="0" keycode="131" , tu treba len zmenit value na "1" . Potvrdite zmeny, pripadne znovu skontrolujte ulozenie zmien. Restart a potom by ste mali mali mat v menu Inteligentna pomoc v kolonke Ovladanie pohybom Dvojite stlacenie zapnute. A je vymalovane :)
Pozn.: niekedy treba dva restarty k riadnemu oziveniu funkcie, asi kus od kusa, heh. Este moj postreh - netreba tukat prilis rychlo. Samozrejme ak niekto zamyka obrazovku heslom, otiskom prstu, otvori mu to len zamknutu obrazovku. Ja to ale nepouzivam a tak som hladal lexusnejsiu moznost zapnutia obrazovky, ako je hladanie tlacitka na boku. Tak vela zdaru zaujemcom, je to v podstate jednoducha vec. ( Jednoducha, ked som sa uz vsetko naucil na tejto stranke :) ).
Vela zdaru.
«1

Komentáře

• hannihanni  
    upraveno 10. January
    Tento návod sa dá v podstate použiť aj pre iné modely, ale úspešnosť, že to bude funkčné nie je ani 50:50. Keby to bolo zaručene 100% funkčné, už to tu dávno je. :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Skusil som to asi dvadsatkrat, a funguje to. Co je problem, ze to nie je od teba? Mozes to vymazat, mne nejde o pochybnnu slavu. Tebe to neslo, mne to ide, nemozem za to. Myslim, ze bude lepsie chodit sem len pasivne.
    Poděkovat autorovi 0
  • hannihanni  
    upraveno 10. January
    Ukľudni sa chlape, čo to tu plácaš? :open_mouth: Ja netvrdím, že to nefunguje, iba upozorňujem na fakt, že to nefunguje na všetkých telefónoch. Všetci sme tu radi za každú informáciu alebo návod, postreh, je jedno kto ho sem napíše. Ja sem nepíšem preto, aby som tu žal nejakú "slávu", je to nepotrebujem. Píšem sem preto, aby som pomohol. Daj sa do kľudu, myslím, že tvoje reakcia bola trochu dosť neprimeraná. :frowning:
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 10. January
    Tak co to dopredu odsudzujes , ze ani 50:50 a pod. ked si rad za kazdy navod a postreh? A "neplacam", to si nechaj pre nejakych faganov, ak dovolis., Tiez som to napisal preto, aby som mozno dal navod niekomu, a som uplne v klude.
    Uz len na zaver - tebe to neslo na P9 a sam si bol toho nazoru, ze na Lite to mozno pojde, a ze to mozeme skusit, je to chvilka roboty, spominas?
    Poděkovat autorovi 1
  • hannihanni  
    upraveno 10. January
    Funkcia DT2W nie je závislá iba od systému telefónu, ale aj od kernelu (jadra)...čo sa týka skúseností s týmto módom a funkčnosti, stačí čítať napr. tu, poprípade by sa našli aj iné diskusie na iných fórach:

https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/guide-how-to-enable-double-tap-to-wake-t3426809
    http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1210088

Treba vyskúšať, pôjde alebo nepôjde :wink: Treba však povedať, že P9 Lite je jeden z modelov, kde je funkčnosť vyššia, závisí asi od FW, odkialľ je telefón a pod.
    Poděkovat autorovi 0
  • Pohoda, jsem rád, že tady nové návody vznikají. Hanni myslím jen chtěl upozornit, že tato úprava (na rozdíl od jiných) nemusí nutně fungovat každému, protože je zde více proměnných. Což nic nemění na tom, že každý to může vyzkoušet a podat zprávu o funkčnosti. Já to třeba řešit nebudu, vzhledem k čtečce otisků prstů tuto funkci nepotřebuji :)
    Poděkovat autorovi 0
  • No pane, ale ked budete mat mokre prsty, zislo by sa vam to :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • S mokrými prsty to ani na tom displeji nebude ideální :smiley: :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Hanni myslím jen chtěl upozornit, že tato úprava (na rozdíl od jiných) nemusí nutně fungovat každému, protože je zde více proměnných.

Presne tak, nakoľko to Stojanov nespomenul v návode, chcel som poukázať na túto skutočnosť, a že kvôli tomu som to tu nezverejňoval. To je všetko.

A ešte jedna drobnosť. Keď to niekomu nepôjde, vráťte telefón do pôvodného stavu, alebo to aspoň v menu vypnite. Kvôli šetreniu batérie.. :wink:

Poděkovat autorovi 0
  • Setrenie baterie ? :) . Njn...
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak pokud má displej čekat na dvojité klepnutí, tak je jasné že nemůže být úplně off, tudíž něco to žrát musí..
    Poděkovat autorovi 0
  • Přesně tak, spotřeba to není velká, ale je (imho proro od toho Huawei upustil).
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 10. January
    No , zerie asi tolko, ako ked caka na hardwerove tlacitko alebo citacku, mozno sa mylim, tu sa nejedna o aplikaciu naviac. Nikde som nenasiel v spravcovi zvysenu spotrebu. Tu ide o nieco ine, najlepsie bude to vymazat, a bude klud. Bola to chyba z mojej strany. Porucam sa.
    Poděkovat autorovi 0
  • Banjo  
    upraveno 10. January
    Tak zrovna HW tlačítko jednoduše vyvolá přerušení a čau, ale na ten displej nikdo neví kde poklepeš..(takže musí to očekávat všude- více energie) rozdíl tam bude, a co se čtečky týká, tak nemohu soudit..
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. January
    Tak ako su problemy pri nahadzovani EMUI Beta 5.0 pre VNS-L21 tak aj toto nejde kazdemu.. Ja som sa stym zmieril a skusat to nebudem. Keby to slo tak to huawei oficialne potvrdi a implementuje to do systemu uz v defaultnom nastaveni.
    Moj nazor .Hadat sa tu nejdem.. Je to kazdeho vec co robi s telefonom.
    Poděkovat autorovi 0
  • Neviem, ci vies presne, o co ide. Je to v systeme z vyroby, len to treba ozivit dvoma povelmi v SW. A je to presne o tom, ze kazdy robi s telefonom, co chce. Pises tu aj ty o problemoch a funkcnosti, ale nevyskusal si, vsak? Mam rad takychto kritikov...
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja to chci, nezamykam display, jen nevim, co s rootem, kdyz tady kolega ma ten problem, nechci skoncit spatne
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 12. January
    stojanov: Cize vravis ,ze je to zablokovane na softwarovej urovni? Ja nekritizujem ale kvoli niecomu takemu si nebudem rootovat telefon. Uplne my staci ,ze mi ide EMUI 5.0 beta bez problemou. Huawei mal urcite nejaky dovod preco to zablokoval. Ani na EMUI 5.0 to nieje povolene ktovie preco.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ono i když používám čtečku, tak bych rád tu funkci měl. Už proto že když bliká led tak se kouknu co přišlo ale nemusím zvedat telefon že stolu. Root ale kvůli tomu dělat nebudu, zatím, ještě dlouhá záruka.
    Poděkovat autorovi 1
  • Existuju aj nejake appky na Google Play, ale nemaju bohvie ake dobre recenzie okrem jednej, nechcel som appku, mam ich aj tak uz vyse hlavy z vyroby
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.