HuaFan exkluzivně - Android 7.0 Nougat pro Huawei Nova

Na našem webu HuaFan.cz se vám neustále snažím přinášet zajímavé zprávy a informace ze světa telefonů Huawei. Tentokráte vám ale ukážu něco, co ještě téměř nikdo na světě neviděl. Huawei Nova s Androidem 7.0 Nougat a novým uživatelským rozhraním EMUI 5.0, které už známe z modelů Huawei Mate 9 nebo Huawei P9. Huawei Nova na první pohled působí nenápadně, při bližším zkoumání ale zjistíte, že je to skvělý přístroj plný zajímavých funkcí. A především to všechno dohromady výborně funguje... S Androidem 7.0 je pak telefon ještě lepší...

V tuto chvíli ještě není finální verze systému pro veřejnost oficiálně dostupná, recenzi systému už ale publikovat můžeme. Jaké jsou hlavní novinky v EMUI 5.0 a jak telefonu sluší nový operační systém? Dohromady to šlape skvěle. Líbí se mi nová podoba rychlého nastavení, ikon je více a jsou stylověji zpracované. Svoje aplikace si nyní můžete nechat zobrazit ve formě klasického seznamu, jaký znáte od jiných výrobců telefonů s Androidem. Ale pokud vám vyhovuje více stávající řešení, můžete jej nadále používat. Nový vzhled dostaly jednotlivé systémové aplikace, které jsou laděné do modré a bílé barvy.

Uživatelské rozhraní se maximálně zjednodušilo, většina funkcí je dostupná na maximálně tři kliknutí, díky čemuž je práce s telefonem skutečně komfortní. V nabídce nastavení najdeme vysouvací boční panel, díky kterému se zde můžeme pohybovat rychleji. Aplikace si můžeme třídit dle oprávnění, k vybraným aplikacím se můžeme přihlásit pomocí dvou různých účtů. Nechybí podrobné možnosti nastavení baterie, výdrž zůstává skvělá. Celkové dojmy? Telefon funguje na sto procent a těším se, až se aktualizace objeví také ve vašem přístroji. Pokud máte k současné testovací verzi jakékoliv otázky, můžete se ptát. Bohužel termín uvolnění v tuto chvíli neznám, na ten se ptát nemusíte :)

image
image
image
image
image
image
«13456718

Komentáře

• Koukal jsem na videjko a všiml jsem si u nastavení fotoaparátu položky Optická stabilizace, viděl jsem správně?
    Poděkovat autorovi 0
  • Skúšal som podľa vášho návodu na xda ale pri inštalácii prvého súboru prešlo len na 99% a napísalo hlášku že inštalácia neúspešná. Nechal som reštartovať mobil a nabehol Android 7. Všetko funguje dobre ale tá inštalácia neprešla celá a druhý súbor sa nedal vôbec nainštalovať. Bolo by dobré dať návod aj tu. Ale ako som písal mobil funguje super a Android 7 s emui 5 slape ako hodinky.
    Poděkovat autorovi 1
  • Určite šlape ako hodinky? Aj fotoaparát, nastavenie zvuku,klávesnica? Máš tam všetky položky v menu a systémové aplikácie?
    Poděkovat autorovi 0
  • Vyzerá že všetko tam mám. Neprišiel som na nič že by tam niečo chýbalo. Aj fotoaparát aj zvuk. Akurát tam chýbala klavesnica.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě se to nedaří nainstalovat, rozbalím update.zip a nakopíruji update.appdo složky dload, vypnu telefon, spustím recovery a nejprve zkontrolujea pak píše že instaluje a cca na 30% mi nahlásí že instalace selhala a nabídne restart telefonu, který pak najede zpět do původní verze. :-1:
    Poděkovat autorovi 0
  • Mne to najprv tiež nešlo ale vymenil som druhu SD kartu a z tej to išlo ale len na 99%.
    Poděkovat autorovi 0
  • O návodu na XDA nic nevím :). Jako nebudu kecat, instalace jde celkem jednoduše a funguje to, já jako vždy radím počkat, ale... Ta chyba u 99 procent je normální, místo UPDATE.zip se ve druhé části můžete omezit na instalaci UPDATE.APP z toho zipu
    Poděkovat autorovi 1
  • Je nutné inštalovať druhý zip keď mobil funguje?
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak bohužel ani když vyměním kartu, tak jen přesně do 40% a pak konec. Dokonce i když to zkusím přímo z vnitřní paměti. Škoda
    Poděkovat autorovi 0
  • Zero741 napsal(a):

Je nutné inštalovať druhý zip keď mobil funguje?

Druhý zip je u telefonů z CZ distribuce fajn jen na to, aby se vám hezky ukazoval název telefonu. Tď tam budete mít nějaké NDRM označení :)
    Poděkovat autorovi 1
  • Neví někdo radu jak to rozchodit? Stále jen 40% a pak failed :-1:
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja som stiahol ten druhý zip veľkosť okolo 3GB extrahuj a tam je všetko. Mne ten prvý zip tiež nešiel.
    Poděkovat autorovi 0
  • to Zero741:
    myslíš ten archív, kde jsou oba dohromady?
    Poděkovat autorovi 0
  • taky skončím na 40 procentech z prvního zipu:(
    Poděkovat autorovi 0
  • Áno tam kde sú obe dohromady.
    Poděkovat autorovi 0
  • OT: pokud nevíte co a jak, tak to raději neinstalujte. A pokud chcete poradit, popisujte svou situaci konkrétně. Z mně to nejde toho moc nikdo nepozná :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak to čumím, že na Novu to ide tak jednoducho. To na P9 alebo P9 Lite je to iná lotéria :smile:
    A tiež čumím, že s tým návodom prišiel zrovna Jozef, odporca ručnej inštalácie beta Nougatu na telefóny Huawei :mrgreen:
    Poděkovat autorovi 0
  • stáhl jsem si update.zip z prvního souboru na xda, winrarem extrahoval, update.app jsem dal do složky dload v kořenu sd karty, vypnul telefon, udělal trjhmat, naběhla aktualizace, ta probíhala do 39 procent, pak naskočil updated failed a zůstala možnost restartu.
    Poděkovat autorovi 0
  • hanni napsal(a):

Tak to čumím, že na Novu to ide tak jednoducho. To na P9 alebo P9 Lite je to iná lotéria :smile:
    A tiež čumím, že s tým návodom prišiel zrovna Jozef, odporca ručnej inštalácie beta Nougatu na telefóny Huawei :mrgreen:

No ty si mi chyběl... Ale tentokrát jsem si prostě řekl, že než bych riskoval prapodivné návody jako u P9 Lite, tak si s tím pohraji sám a budu vědět, že to jde... Já jsm nadále odpůrce, ale komu není rady, tomu raději pomoc :)
    Poděkovat autorovi 1
  • hannihanni  
    upraveno 1. January
    Očividne to nejde všetkým tak jednoducho, ako tebe. Žiadna beta verzia Nougatu nepôjde do telefónu ručne nainštalovať bez problémov. Keďže sa jedná o aktualizáciu mezisystémovú, menia sa tam dosť zásadné systémové veci, ktoré nie vždy telefón skúsne. Čiže každá jedna ručná aktualizácia na Nougat bude lotéria, kde bude závisieť od toho, akú verziu FW v telefóne máte, či je odblokovaný bootloader, root alebo iné úpravy. U OTA aktualizácií je to iné, lebo sú špeciálne nastavované na prechod medzi konkrétnymi FW. Čiže ani na Nougat nebude možné aktualizovať iba z takého FW a za takých podmienok, ktoré výrobca nastaví. Toto však u full FW neplatí. Takže asi toľko k tomu z mojej strany.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.