Huawei Mate 9 oficiálně v prodeji + rozbalení

12346»

Komentáře

• Cize ak som si cez funkyhuawei nainštaloval z verzie L09C432B126 na L09C432B138 je mozne ze kvoli tomuto uz nebudem dostavat OTA aj ked vyhladavanie ota funguje normalne len nie je vyssia verzia k dispozicii je možné ze som v systeme daco prepisal kvôli comu nedostanem dalsie update. Proste to nechápem ked clovek ma jednu verziu a spravnu tak by mala fungovat pre vsetkych L09C432 pre c432 ako u predchodcov proste nechapem dovod statusu online overeni
    Poděkovat autorovi 0
  • Puni: az bude novejsi aktualizace, tak ti normalne prijde. B138 je oficialni aktualizace pro nas telefon, akorat uz se nedistribuuje. Spousta lidi ji vsak nainstalovanou ma, protoze bud byli v prvni vlne aktualizaci pred stopnutim nebo to nahrali pres funkyhuawei. Neni to ale nic proti nicemu, jak rikam az bude neco noveho, tvuj telefon to dostane taky.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ďakujem za odpoveď Shelby. Aj tak nechápem v com je Mate9 iny ako svoji predchodcovia ked mu boli zakazane aktualizácie. Chapem ze je to vsetko o obchodnej politike ale aj tak. Bol som u konkurencii (smsng) a tam normalne odin a bolo. Nebyt bomboveho note 7 asi by som bol na vazkach kvoli spen. Ale inak ziadne vyhrady k mate 9. Vdaka este raz
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky to nechapu. Mel jsem Mate 8, GX8 i Honor 7 a pohoda. Mate 9 zatim v tomhle smeru zklamani. Porad verim, ze to na xda nejak vyresi a Huawei utre nos. Taky jsem mel Samsung Galaxy S7 Edge a pohoda (odin, root). Historicky vlastne od Samsungu Galaxy Nexus az po S7 Edge jsem nenarazil na situaci, ze bych s telefonem neco nemohl (softwarove). Naposled me malem trefil slak u odemykani bootloaderu u HTC Evo 3D na ICSku (spojovani dratku s deskou a tukani o ni), ale to uz je pekne davno:-D
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

To ale není pravda. Ruční update jede, jen se kontroluje, jaká verze se instaluje a jestli je plně kompatibilní. Vlastní telefony si taky aktualizujeme ručně, když něco testujeme.

Jen se kontroluje, takze to stejne nelze. Libovolne jako to slo u jinych tlf. Takze zase jen omezeni.

Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 28. January
    Ano, otázka zněla, jestli blokujeme ruční aktualizace a ty neblokujeme. Že se ven nedostanou interní balíky pro aktualizace je věc druhá, na tu se tady ale nikdo neptal... Takže ano, kdybych si hledal nějaký OTA balíček někde na internetu, tak touto cestou se mi to taky nepodaří :)

Každá možnost nekontrolovatelně přehrávat FW je zásah do bezpečnosti telefonu, to určitě není cesta, kterou chceme jít...
    Poděkovat autorovi 1
  • Takže ruční instalace jdou, ale pro běžné lidi je výsledek ten, že si je stejně neudělají. Třeba někdo najde lepší zdroj firmware. Z pohledu bezpečnosti je to sice krok kupředu a pro běžného zákazníka plus, pro někoho, kdo si chce hrát, je to ale mínus. Faktem je, že těch co si chtějí hrát je minimum, ve výsledku tedy toto smysl bohužel pro nás dává.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nedava. Ti, co si nechteji hrat, si hrat nebudou at tak ci tak a ti, co by si hrat chteli, si hrat nemuzou. Opakuji po 150x a hlavne pro Jozefa (i kdyz ty to vis, jen proste nejak ten proces obhajit musis) - ten online a offline status je v tom update balicku jen overeni navic. To zda je update urceny pro Mate 9 si telefon zkontroluje sam a mechanismus aktualizace Emui nedovoli nahrat do telefonu firmware, ktery do nej neni urceny. Takze Huawei nebrani aktualizovat cizi updaty, ale hlavne ty svoje. Kdyz vezmes update C432B138 online a C432B138 offline, tak se jedna o totozny soubor, jen u jednoho Huawei blokuje rucni instalaci. Proc, kdyz je 100% v poradku a je od Huaweie pro Huawei?
    Poděkovat autorovi 1
  • Celkem pochybuji, že se tady dozvíme úplně přesný důvod, toto se bude rozhodovat někde mnohem výše a určitě ne v České republice. Chtít to tady vysvětlit je asi jako chtít po operátorovi rozbor, proč mám nejdražší mobilní data v Evropě... Moc tě nechápu, furt tady dokola opakuješ totéž a myslíš si, že se z tebe Huawei posadí na zadek. Neposadí, pro jednoho jedince se nikdo stresovat nebude. Dosáhneš jedině toho, že už ti nebude nikdo odpovídat vůbec, Jozef se na to...
    Poděkovat autorovi 0
  • Michal_Fredy napsal(a):

Celkem pochybuji, že se tady dozvíme úplně přesný důvod, toto se bude rozhodovat někde mnohem výše a určitě ne v České republice. Chtít to tady vysvětlit je asi jako chtít po operátorovi rozbor, proč mám nejdražší mobilní data v Evropě... Moc tě nechápu, furt tady dokola opakuješ totéž a myslíš si, že se z tebe Huawei posadí na zadek. Neposadí, pro jednoho jedince se nikdo stresovat nebude. Dosáhneš jedině toho, že už ti nebude nikdo odpovídat vůbec, Jozef se na to...

Já o tom nepochybuji, že se ze mě Huawei neposadí na zadek, ostatně jako z kohokoli tady. Dokonce se neposadí na zadek ani z nás všech tady dohromady včetně Jozefa. Divil bych se, kdyby vůbec o nějakém Huafan fóru věděli a byl pro ně jakkoli důležitý. To nic ale nemění na tom, že si tady můžeme sdílet názory, zkušenosti, přání nebo kritiku. To fórum jsme my a každý z nás rozhoduje, co je na něm důležité. Jsou tady různě zkušení uživatelé a fandové. Co nás většinu spojuje je to, že jsme své peníze byli ochotni dát za telefon od firmy Huawei, i když je dnes tolik možností. Neberu od tebe ale názor, který se mi snažíš podsunout, že mám zaplatit a mlčet, protože mě nikdo neposlouchá a nikoho nezajímám. Myslím, že už jsem tady pár lidem s něčím pomohl (i na Mate 8) a snažím se vždy psát pravdivě a k věci. Nelíbí se ti můj názor, nesouhlasíš se mnou? Oukej, ale nepiš mi, že na fóru fandů Mate 9 nemám psát, protože já fanda jsem taky a byl jsem ochotný za to zaplatit nemalou sumu. Nebuďme iOvce, jenom oni kývou jak zblblí a nic nekritizují. Tady se snažíme si navzájem snad pomoct, řešit problémy a udělat si z našich telefonů vymazlené děla:-)
    Poděkovat autorovi 1
  • OT: fórum HuaFan se v Číně sleduje :)

Před časem jsme tady skrze něj měli dokonce návštěvu :)

PS: sám jsem vděčný za každý názor, nikdo není dokonalý a ani Huawei nikdy nebude (dokonce ani Huawei Mate 17 :))
    Poděkovat autorovi 1
  • Je to hold Josefe Vaše politika. ZTE a jiní výrobci svoje aktualizované FW zveřejňují a uživatel si je může kdykoliv instalovat. To, že sice není blokováno přehřátí FW, ale zároveň nikomu z lidí, kteří investovali a důvěřovali firmě Huawei uvedeny FW neposkytnete, to je prostě omezení. A v reálu blokace. Ale jak už bylo psáno. Možnosti tu jsou. Sice ne zadarmo, ale alespoň tak. A zase na druhou stranu hold si počkáme na OTA aktualizaci. Josef psal, že snad do měsíce dorazí. A snad krom těch dotyku, tu žádný jiny výrazný problém není.,)
    Poděkovat autorovi 1
  • Jenže to se pořád bavíme o promile uživatelů :). A ano, já sám se k tomu promile taky počítám... Chápu váš postoj, vy byste měli chápat důvody, pro které se to takto řeší. Svým způsobem je příjemné ocenění bezpečnosti našich telefonů, že se nikomu nedaří jednoduše v domácích podmínkách obejít instalaci firmware. Nikdy nebudou věci jen černé nebo bílé.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nedávno u Honor 8 byla předčasně uvolněn FW k testování po přihlášení. Pokud něco podobného bude u Mate 9 bude to fajn.
    Poděkovat autorovi 0
  • To šlo o test nového Androidu, program byl pro P9, P9 Lite, pro Huawei Nova. S Mate 9 to nijak nesouvisí...
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj všem, taky se vám v místě kolem sluchátkového reproduktoru usazuje prach? Přijde mi, že Mate 9 je na toto hodně citlivý, resp jsem to u ostatních telefonů nepozoroval. Pokud ano, jak to řešíte? Projet mezeru mezi repráčkem a krycím sklem rohem papíru? Snad by to telefonu ublížit nemělo...
    Poděkovat autorovi 0
  • Zatím jsem toto nijak neřešil
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.