Huawei Mate 9 oficiálně v prodeji + rozbalení

upraveno 25. November 2016 v Huawei Mate 9
Čekání je minulostí, od dnešního dne si můžete na našem trhu oficiálně pořídit Huawei Mate 9. Sám jsem si právě dnes dal do něj svou hlavní kartu SIM a stává se tak mým primárním přístrojem. S modelem Mate 8 jsem byl dlouhodobě velmi spokojen a Android 7.0 Nougat jej posouvá ještě více kupředu, nový model ale přeci jenom je mladší a nabízí několik citelných výhod. Na co se mám při testování zaměřit nejdříve? Napadá mě spousta oblastí, kterým se věnovat, ale určitě vyslyším také vaše žádosti. První dojem? Telefon je prostě skvěle zpracován, reaguje okamžitě, EMUI 5.0 mi naprosto sedí, fotoaparát je až neuvěřitelný.

image
DSC_0141.JPG
900 x 598 - 297K
«13456

Komentáře

• Zdravím, mám dotazy k mate 9. Má infaport? Jdou skrýt spodní tlačítka? Děkuji za odpověď
    Poděkovat autorovi 0
  • Infraport má, spodní tlačítka skrýt nejdou.
    Poděkovat autorovi 1
  • Katy84  
    upraveno 25. November 2016
    Tak aspoň, že ten infraraport
    Poděkovat autorovi 0
  • Ta schovávací tlačítka se v minulosti zkoušela, ale byla to málo využívaná funkce. Za infraport jsem ale rád, ovladač funguje skvěle :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Katy84  
    upraveno 25. November 2016
    Aha tak to jo :smile: nu vypadá to, že Mate 8 půjde do světa a Mate 9 domů :smiley:
    Ještě jedna otázka, jak je na tom foťák za zhoršených světelných podmínek??
    Poděkovat autorovi 0
  • Díky optické stabilizaci je to moc fajn, podle mého teď žádný telefon nefotí lépe. Co mi kolega ukazoval svoje fotografie, tak jsem tedy lidově řečeno čučel (umí fotit lépe než já).
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak to je víc než super, děkuji za odpovědi
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj, poprosím o porovnání reálné výdrže s Mate 8, na gsmarena má o dost nižší skóre než Máte 8. Je nový chipset v reálu žravější, jaké je OST? Díky.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozefe, má Mate 9 rozšířenou záruku na displej (bezplatná výměna při poškození)?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 1. December 2016
    Záruka je klasická. Porovnání výdrže chystám, ale celkem pochybuji, že by šla dolů, naopak bylo slíbeno další zlepšení.

Edit: pardon, samozřejmě nesmysl, rozšířená jako u P9
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jsem dnes objednal. Kdo už máte , jak jste spokojeni? Co jste měli před tím?
    Jediný háček, jak je to novinka, tak nejí žádný kryt.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 26. November 2016
    Tak M9 je už doma a zatím spokojenost.
    A výdrž baterie šla podle gsmarena opravdu dolů, oproti M8 ztrácí hlavně v délce hovorů.. Jen si zatím nejsem jistý, jestli jsou změny dostatečné a má smysl přecházet z M8. Nougat je fakn, ale hodně aplikací třetích stran nefunguje, baterie je podobná, vyšší výkon jsem dosud nepotřeboval. Snad jen to focení.. V čem prosím Josefe vidíte největší plusy oproti Mate 8? Děkuji.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 26. November 2016
    Za mě - USB konektor typu C, lepší fotoaparát, větší vnitřní paměť, Android 7.0 v základu, infraport.
    Poděkovat autorovi 0
  • Díky moc, při uvažování jestli koupit M8 nebo M9 je to pro mě jasné, spíš pořád váhám, jestli má smysl přecházet. M9 má větší maximální jas, proto ta menší výdrž, ale zase lepší čitelnost na slunci. A určitě se mi M9 lépe drží a ovládá i jednou rukou.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak si vede fotoaparát v porovnání s P9? Je vidět posun? Děkuji.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda Mate 9 má nějakou rychlou klávesu, gesto nebo něco pro rychlé přepnutí zobrazení pro jednu ruku? Něco jako má třeba iPhone x Plus, že dvakrát klepnu na homebutton a menu aplikací se sníží jen na spodní polovinu displeje.
    Jinak předpokládám, že dvě apky na displeji už umí? Mám Honor 7 a ten to neumí, až větší Honor 5X co jsem viděl, tak to umí a docela by se mi to hodilo i na menším displeji.
    A ještě jedna otázka, sice o tom byla ve videu řeč, ale skutečně je v základu u telefonu SuperCharge nabíječka? Někde jsem kdysi slyšel že u některého z dřívějších modelů sice podpora byla, ale nabíječka už ne.
    Chtěl bych přejít na Mate 9 až bude k dispozici i jiná barevná varianta. Ale tohle mě trochu odrazuje.

Jinak momentálně mám Xperii Z3C a Honor 7. Chtěl jsem ty dva telefony spojit do jednoho dualsimu, který budu používat i jako foťák a z výběru vzešel pouze Mate 9. Dualsim se samostatným slotem na kartu a dobrým foťákem jsem nenašel a s hybridním slotem a alespoň 64GB byl snad jen Mate 9 a Xperia XZ Dual. No a po přímém srovnání které mám teď, mi z uživatelského hlediska vychází lépe Huawei. Nehledě na to, že věřím, že Dual camera v.2.0 bude o třídu lepší jak foťák XZka.

Díky
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravím, má Mate 9 nalepenou ochrannou fólií, jako to měl Mate 8?? Kryt je taky součástí?? Děkuji
    Poděkovat autorovi 0
  • Základní kryt je součástí, nějaký typ fólie nalepený má. V balení je rychlonabijecka, jen pozor na originalitu, M9 má svůj speciální kabel, který má více pinů, s jinými kabely rychlé nabíjení nefunguje. Dvě okna umí, už z titulu Androidu 7, který je umí v základu, ovšem tento režim musí podporovat i zobrazované aplikace. A mít dvě okna a psát bohužel nejde, klávesnice zakryje druhé okno. Pro ovládání jednou rukou stačí přejet prstem přes tlacitka6, celý displej se zmenší, plus různá pohybová gesta, plovoucí tlacitko6, scrolovani přes čtečku otisků apod.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jen ta výdrž je oproti M8 vážně horší, současně mám oba a jak OST, tak shodné používání a M9 je na tom hůře, i když rychleji nabíjí. I M8 uměl za půl hodiny divy, ale u M9 rostou procenta před očima.
    Poděkovat autorovi 0
  • A celkově mě mrzí změny, které měl už M8 s aktualizací, např podstatně složitější přidávání na whitelist
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.