[MANUÁL] Od čoho závisí, aký FW sa nahrá do telefónu

hannihanni  
upraveno 29. December 2016 v Huawei P9
Nedávno som mal trochu viac voľného času, tak som robil prieskum v telefóne a rôzne pokusy s nahrávaním FW. :smile: Pokúsim sa v tomto vlákne vysvetliť, ako to vlastne funguje v telefónoch Huawei pri nahrávaní FW a od čoho vlastne závisí, aký FW sa vám do telefónu nahrá, respektíve aké časti toho FW bude telefón používať.

Každá plná verzia FW (budeme sa teraz baviť o customizácii C432, ktorá je určená pre európsky región a nebudeme sa baviť o OTA aktualizáciách), obsahuje v súbore UPDATE.app jednotlivé položky FW. Z nich najdôležitejšie sú BOOT.img (kernel), SYSTEM.img (systém), CUST.img (customizácia).

image
Čo je však podstatné, že v položke SYSTEM.img sa v adresári hw_oem nachádzajú zložky pre všetky modely P9, čiže EVA-AL00, EVA-AL10, EVA-CL00, EVA-DL00, EVA-L09, EVA-L19, EVA-L29 a EVA-TL00.

image
V položke CUST.img potom už iba európske verzie EVA-L09, EVA-L19 a EVA-L29, keďže sa bavíme o európskom FW.

image
V týchto zložkách sa potom nachádzajú už konkrétne adresáre s nastaveniami a súbormi pre jednotlivé modely telefónov a customizácie.

To, z ktorých adresárov si telefón bude brať potrebné nastavenia a súbory, závisí od týchto troch súborov vo vašom telefóne: oeminfo, ktorý da nachádza v adresári [root]/dev/block/hi_mci.0/by-name/, custom.bin a product.bin, ktoré sa nachádzajú v adresári [root]/data/. Pri príprave na nahrávanie FW sa najskôr inštalátor "pozrie" do súboru product.bin, kde má uvedené, o aký model sa jedná (ja tam mám uvedené EVA-L19).

image
Potom si očekuje súbor custom.bin, kde je uvedená customizácia (pre C432 tam musí byť napísané hw/eu).

image
a súbor oeminfo, či je určený pre C432.

image
Na základe týchto troch súborov teda inštalátor nastaví FW tak, aby si telefón bral súbory a nastavenia z tých adresárov, ktoré sú určené pre konkrétny model a customizáciu.

Aby som to zhrnul, čo je teda potrebné, aby ste mali v poriadku pred nahrávaním full FW. Je potrebné, aby ste mali v súbore product.bin uvedenú správnu hodnotu pre váš model. Lebo ak budete mať napr. model EVA-L19 a súbore product.bin budete mať uvedenú hodnotu EVA-L09, nahrá sa vám FW a customizácia pre EVA-L09 aj napriek tomu, že budete mať model EVA-L19 a budete nahrávať FW preň určený.
Ďalej musíte mať súbor oeminfo určený pre c432 a súbore custom.bin uvedenú hodnotu hw/eu. Hw/eu preto, aby si telefón bral hodnoty a súbory z adresára cust/hw/eu. Pokiaľ inštalátor nenájde zhodu, alebo tam má uvedenú hodnotu, ktorú nepozná, bude si brať hodnoty z adresára cust/hw/normal.

image
Toto nastáva napr. v prípade crossflash, čiže keď nahráte FW určený pre inú customizáciu a predtým nezmeníte oeminfo a hodnoty v custom.bin. Tým skončíte na všeobecnej customizácii C900, budete mať pravdepodobne problémy s motívmi a nebudú vám chodiť OTA aktualizácie atď.

Keďže sa jedná o zásahy do systému, na akékoľvek zmeny týchto systémových súborov budete potrebovať root oprávnenia a filemananager, ktorý podporuje systémové zložky, napr. Root Browser, ES File Explorer alebo Solid Explorer. Hodnoty v product.bin a custom.bin sa dajú prepísať v text editore, oeminfo musíte nahrať cez TWRP alebo použiť program SRK Tools, ktorý toto umožňuje.

Upozorňujem, že pokiaľ nie ste aspoň trochu skúsenejší užívateľ, radšej sa do žiadnych zmien nepúšťajte. Ak ste k tomu prinútený z nejakého dôvodu a trúfate si, držte sa nasledujúcich návodov.

Root:
http://www.huafan.cz/discussion/1533/navod-odblokovanie-bootloaderu-a-root-huawei-p9

Zmena customizácie:
http://www.huafan.cz/discussion/1137/navod-odstranenie-customizacie-operatora-a-nahratie-stock-rom

Komentáře

• Pekný príspevok, práve ten som hľadal, mám totiž čínsku verziu P9 DL00.
    Možno blbá otázka, vopred sa ospravedlňujem:
    Čo sa týka hardvéru sú telefóny P9 identické? Skutočne je rozdiel iba v týchto suboroch?
    Rád by som mal radšej európsku verziu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Čo sa týka hardwaru, sú telefóny identické. Čínska verzia sa dá prerobiť na európsku, stačí root a zmena customizácie.
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.