[NÁVOD] (Android 6) Zmena customizácie Huawei P9 na európsku verziu C432

hannihanni  
upraveno 20. January 2017 v Huawei P9
Chcete nahrať do telefónu európsky FW s customizáciou C432 a máte telefón od operátora alebo zakúpený v zámorí s inou customizáciou? Možno si poviete, že čo je na tom také zložité...stiahnem FW s customizáciou C432, nainštalujem do telefónu a je to vyriešené. Nie je to však také jednoduché a týmto postupom by ste namiesto customizácie C432 skončili s customizáciou C900. Prečo je to tak sa dočítate v tomto manuále:
http://www.huafan.cz/discussion/1593/manual-od-coho-zavisi-aky-fw-sa-nahra-do-telefonu

V tomto návode si ukážeme, akým spôsobom zmeniť súbory oeminfo a custom.bin, aby sa vám do telefónu nainštaloval FW s customizáciou C432.

!!!Súbory v návode sú určené výhradne pre telefón Huawei P9, neskúšajte inštalovať do iného telefónu, lebo si ho znefunkčníte!!!
!!!Podmienkou je mať odomknutý bootloader, nahratú TWRP recovery konzolu a root!!!

!!! Upozorňujem, že všetko robíte na vlastnú zodpovednosť !!!

http://www.huafan.cz/discussion/1533/navod-odblokovanie-bootloaderu-a-root-huawei-p9

Predtým, ako sa pustíte do zmeny oeminfo a custom.bin, stiahnite si full FW s customizáciou C432 určený pre váš telefón:
http://www.huafan.cz/discussion/1428/rom-plne-verzie-fw-pre-huawei-p9-na-stiahnutie-a-postup-nahratia-fw

Rozbaľte súbor update.zip do adresára dload, ktorý si vytvoríte na SD karte, ale zatiaľ ho neinštalujte!!!

Skontrolujte, či máte v menu Nastavenia - Možnosti pre vývojárov zaškrtnuté položky USB ladenie a Povolenie odomknutia OEM.

Ukážeme si tri spôsoby inštalácie oeminfo a custom.bin určeného pre C432 do telefónu. Pomocou programu SRK Tool a TWRP recovery konzoly je to možné iba pre model EVA-L09, lebo obsahujú oeminfo iba pre tento model. Ručná inštalácia je možná pre oba modely - EVA-L09 a EVA-L19.

A. ZMENA OEMINFO

1. Pomocou programu SRK Tool (iba EVA-L09)

1. Stiahnite si program SRK Tool a rozbaľte ho do PC.
https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862664925

2. Overte, či máte v Menu - Možnosti pre vývojárov povolené Ladenie USB.

image
3. Pripojte telefón k PC pomocou kábla a spustite program. Zvoľte číslo 7 a stlačte Enter.

image
4. Zvoľte číslo 9 a stlačte Enter.

image
5. Zvoľte číslo 3 a stlačte Enter.

image
6. Zvoľte číslo 2 a stlačte Enter.

image
7. Potvrďte písmenom y a stlačte Enter.

image
8. Program spustí proces zmeny oeminfo a custom.bin.

image
9. Na displeji telefónu sa zobrazí výzva na povolenie root práv pre ADB konzolu. Kliknite na Povoliť.

image
10. Program dokončí proces zmeny oeminfo a custom.bin na C432.

image
11. Stlačením akejkoľvek klávesy reštartujete telefón. Pri štarte sa vám namiesto oranžovej obrazovky upozornenia zobrazí červená a onedlho požiadavka na zadanie hesla k dešifrovaniu ukladacieho priestoru. Nerobte nič, iba vypnite telefón.

image

2. Pomocou TWRP recovery konzoly (iba EVA-L09)

1. Stiahnite si tento súbor:
https://uloz.to/!KjgFZOEEjN5Z/oeminfo-huawei-p9-eval09-c432-zip

2. Skopírujte súbor oeminfo-huawei-p9-eval09-c432.zip na SD kartu. Vypnite telefón a súčasným stlačením tlačidla hlasitosti hore a vypínacieho tlačidla telefónu naštartujte telefón do TWRP recovery konzoly.

3. Zvoľte možnosť Install, nájdite v telefóne súbor oeminfo-huawei-p9-eval09-c432.zip, potiahnutím prsta potvrďte inštaláciu a počkajte až prebehne inštalačný proces. Zvoľte možnosť Reboot System a telefón sa reštartuje.

image
4. Pri štarte sa vám namiesto oranžovej obrazovky upozornenia zobrazí červená a onedlho požiadavka na zadanie hesla k dešifrovaniu ukladacieho priestoru. Nerobte nič, iba vypnite telefón.

3. Ručná inštalácia (EVA-L09 a EVA-L19)

1. Stiahnite si tento súbor:
EVA-L09
https://uloz.to/!QIFqAAvwG9wr/oeminfo-eva-l09-zip
EVA-L19:
https://uloz.to/!KaCfQNJ9SJ36/oeminfo-eva-l19-zip

2. Stiahnite s súborový manažér podporujúci systémové zložky Root Browser:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.root.browserfree&hl=sk

3. Rozbaľte ho a súbory oeminfo a custom.bin skopírujte do telefónu. Vojdite do zložky [root]/dev/block/hi_mci.0/by-name/, vymažte odtiaľ súbor oeminfo a skopírujte oeminfo zo stiahnutého súboru pomocou aplikácie Root Browser. Upozorňujem, neprepisujte! Vymažte a skopírujte nový.

4. Zmeňte oprávnenia súboru oeminfo (Permissions) na -rwx-rwx-rwx-. Podržte prst na súbore oeminfo, z vyskakovacej ponuky zvoľte položku Permissions, zašktrnite všetky políčka a stlačte OK.

image
5. Vojdite do adresára [root]/data/, vymažte odtiaľ súbor custom.bin a skopírujte custom.bin zo stiahnutého súboru.

6. Zmeňte oprávnenia súboru custom.bin (Permissions) na -rwx-rwx-rwx-. Podržte prst na súbore custom.bin, z vyskakovacej ponuky zvoľte položku Permissions, zašktrnite všetky políčka a stlačte OK.

image
7. Následne vypnite telefón.

B. INŠTALÁCIA FIRMWARE

Ďalším krokom je inštalácia full FW s customizáciou C432, ktorý ste si na začiatku skopírovali do adresára dload.

1. Súčasne držte stlačené vypínacie tlačidlo a tlačidlá pre zvýšenie a zníženie hlasitosti, až kým telefón zavibruje a objaví sa logo Huawei. Vzápätí začne inštalácia FW. Vtedy môžete tlačidlá pustiť. Ak by inštalácia FW nezačala, prejdite na bod C.

image
2. Po nahratí FW sa telefón reštartuje a prebehne optimalizácia FW.

image
3. Po nahratí telefónu si skontrolujte v menu Nastavenia - Informácia o telefóne či máte v telefóne skutočne customizáciu C432.

C. INŠTALÁCIA STOCK RECOVERY

Tento bod návodu vykonajte iba vtedy, ak by sa vám z nejakej príčiny nespustila inštalácia FW. V opačnom prípade ho môžete úplne vynechať.

1. Stiahnite si tento balíček:
https://uloz.to/!0RQgsil5RVv4/install-stock-recovery-zip

2. Rozbaľte ho do PC. Pripojte telefón k PC pomocou kábla. Súčasným stlačením tlačidla hlasitosti dole a vypínacieho tlačidla telefónu naštartujte telefón do Fastboot režimu.

3. Kliknite na Install Stock Recovery.bat, stlačte Enter a Stock recovery sa nainštaluje do telefónu. Telefón sa hneď reštartuje.

image
4. Pri štarte sa vám namiesto oranžovej obrazovky upozornenia zobrazí červená a onedlho požiadavka na zadanie hesla k dešifrovaniu ukladacieho priestoru. Nerobte nič, iba vypnite telefón. Pokračujte bodom B.

image

Upozorňujem, že nainštalovaním full FW sa vám zablokuje bootloader a stratíte root práva. Ak chcete telefón rootnuť, musíte celý proces odblokovania bootloaderu a rootnutia telefónu vykonať znovu.
«1

Komentáře

• Ahoj hanni tak som zmenil Custom.bin a Oeminfo Potom som nahral fw. C432 uz mi ho ukazuje aj v mobile
    ale nefunguju mi Temy(ked ju zvolim tak napise ze motiv sa pouzije ale nestane sa tak) vies mi prosim ta poradit dakujem.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ok tak som to nakoniec vyriesil cez SRK Tools
    Poděkovat autorovi 0
  • Vidíš aký si šikovný. :wink: Mne sa toto isté stalo teraz,keď som nahrával FW B182, akurát,ja som tam žiadne témy nemal. S SRK Tools sa to dá poriešiť v pohode.Postupne sem popridávam ešte nejaké návody,jeden z nich bude aj tento.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dnes som prekopal celý návod, okrem postupu pomocou SRK Tool som doplnil aj postup cez TWRP a ručne.

Enjoy! :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Omlouvám se, ale asi teď budu vypadat jako debil, mohu někoho poprosit o vysvětlení pro lamy? ...co je to TWRP popř. jak se k tomu dostanu
    Poděkovat autorovi 0
  • Máš tu sekciu návod na odblokovanie bootloaderu Root a aj Twrp.
    Je to v podatate recovery menu ale je tam viacej možnosti a dajú sa cez neho inštalovať rôzne veci.
    Poděkovat autorovi 1
  • Najskôr je potrebné odblokovať bootloader a urobiť root, tam je všetko vysvetlené:

http://www.huafan.cz/discussion/1533/navod-odblokovanie-bootloaderu-a-root-huawei-p9
    Poděkovat autorovi 1
  • Návod som celý prekopal podľa najnovších poznatkov, zjednodušil, doplnil obrázky. ENJOY.
    Poděkovat autorovi 2
  • bambis napsal(a):

Ok tak som to nakoniec vyriesil cez SRK Tools

bambis, kde si stiahol ten nástroj? Ja som postupoval presne podľa návodu, až na prepis oeminfo som všetko spravil správne, chcel som si zmeniť kustomizáciu na europsku verziu, mám čínsky P9 DL00 a nevyšlo mi to, naviac už mi ani eRecovery nefunguje, nevie sa pripojiť na server a stiahnúť najnovší android, takže mám doma tehlu za 400€. Poradí mi niekto, pripadne prerobí na európsku verziu?
    Poděkovat autorovi 1
  • hannihanni  
    upraveno 3. February 2017
    Odkaz na ten nástroj je v prvom príspevku. Možno by si mal podrobnejšie popísať, podľa akého návodu si to spravil správne. A keď si to spravil správne, ako to, že telefón nie je funkčný. :smiley:

Ale teraz vážne....popíš čo všetko si urobil, čím si telefón umŕtvil a v akom stave sa nachádza..... Na eRecovery sa nespoliehaj, tú vôbec nerieš.
    Poděkovat autorovi 1
  • susliak  
    upraveno 4. February 2017
    Ja som to urobil cez TWRP. Keď som chcel prejsť na flash, zistil som, že zabudol skopírovať firmware. Pomohla čítačka, ale keď som spustil flash po 99% napísalo flash failed. Zopakoval, hláška sa zopakovala. Potom hodilo obrazovku s tými hlaskami v oranžovej farbe a potom nabehla obrazovka(recorvery) s troma možnosťami. Tak som od klikol factory reset a po resete mi nabootoval bez Tcom ružovej animácie, preklikal sa u vodnými nastaveniami a vyzerá to, že aj keď nevyšlo to presne podľa návodu a boli zlyhania, mobil funguje ako má.
    Tak beriem späť. Tiež mám problémy s témami.
    Poděkovat autorovi 0
  • hanni napsal(a):

Odkaz na ten nástroj je v prvom príspevku. Možno by si mal podrobnejšie popísať, podľa akého návodu si to spravil správne. A keď si to spravil správne, ako to, že telefón nie je funkčný. :smiley:

Ale teraz vážne....popíš čo všetko si urobil, čím si telefón umŕtvil a v akom stave sa nachádza..... Na eRecovery sa nespoliehaj, tú vôbec nerieš.
    Dalo by sa ti zavolať napríklad na skype, je to dosť na dlho, prípadne na mobil. Moj mail: monkfish1@gmail.com, môj skype: Monkfish1971

Poděkovat autorovi 0

• Poslal som ti správu..
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 4. February 2017
    Bol som po nočnej a mal som vypnutý obraz, aj zvuk. Takže popíšem ako pri mojom telefóne došlo k poškodeniu softvéru, ktoré je už nad moje sily.
    Bootloader som odomkol korektne, TWRP recovery bolo tiež bez problémov. Root Checker hlásil že telefón je rootnutý.
    No a potom začali problémy, keďže mám čínsku verziu EVA-DL00C17B377, pomocou SRK Tool som sa snažil zmeniť oeminfo a custom.bin na EVA-L09, lenže mi vôbec nenabehla žiadosť o Superusera – bod 9. Následná inštalácia z dload z mikro SD karty tiež neprebehla.
    Keďže som si bol istý, že až po prepis oeminfo a custom.bin som postupoval správne, rozhodol som sa pre ručnú inštaláciu EVA-L09. Pomocou Root Browsera som sa snažil nájsť oeminfo. Taká zložka ale neexitovala. Našiel som ju ale v [root]/dev/block/platform/hi_mci.0/by-name/, áno mal som tam naviac “platform” súbor oeminfo som teda zmazal a vložil nový. Zmena Permissions ale nešla urobiť aj keď som predtým do Root Browsera doinštaloval nejaké utility o ktoré ma žiadal. Použil som neplatenú verziu.
    Naproti tomu súbor custom.bin bol tam kde mal byť ale tiež som nedokázal zmeniť Permissions
    Vypol som telefón a z karty z dload, kde som pred tým nahral full europsku verziu EVA-L09, so sa pokúsil o inštaláciu FW, tá prebehla iba do 5% a zastala, ani eRecovery už nešlo spustiť, telefón nevedel nájsť žiadne údaje na serveri a stiahnúť najnovší update (toto som si ale cez translator musel preložiť, pretože tel. je odvtedy iba v čínskych hakibakoch), skúšal som potom mnohé iné FW, ale všetky zakapali na 5% a nešli ďalej.
    Telefón sa nedá zapnúť, jediné čo funguje sú eRecovery(čo je celkom naprd, keď nevie nájsť server) a prepnutie do fastboot. Iné nič.
    Mám doma peknú tehlu za 400€.
    Včuleky babo raď.......

Poděkovat autorovi 0
  • OK, inštalácia na 5% sa sekne preto, lebo tam nemáš korektné oeminfo, respektíve tam máš oeminfo, ktoré má zle nastavené perrmissions. Keď naštartuješ telefón do fastboot režimu, máš tam Phone Unlock a FRP Unlock?
    Poděkovat autorovi 1
  • hanni, dík za návody, chcem sa do toho pustiť.
    Mám Vodafone IT - keď sa do toho pustím a odomknem bootlader a spravím root a potom nahrám verziu C432B182, tak mi vypne root a zamkne bootloader .
    Potom môžem už urobiť upgrade na B360 cez Hicare?
    Poděkovat autorovi 0
  • Ešte si zabudol na zmenu oeminfo, ktorá je dôležitá na decustomizáciu, až potom FW C432B182. Ak sa ti to podarí, budeš môcť aktualizovať na B360.
    Poděkovat autorovi 1
  • hanni napsal(a):

Ešte si zabudol na zmenu oeminfo, ktorá je dôležitá na decustomizáciu, až potom FW C432B182. Ak sa ti to podarí, budeš môcť aktualizovať na B360.

Presne! Zabudol som to napísať, ale mám to otvorené v prehliadači na kartách, akurát sťahujem FW B182 a idem sa do toho pustiť.
    Ešte mi napadlo, že skontorlujem tie motívy, či pôjdú a ak nie tak ich opravím podľa návodu vyššie cez SRK a až potom
    B360.
    Teraz je v telefone EVA-L09C02B123 a nepustí ma to do aktualizácie.
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokiaľ chceš aktualizovať na B360, nefunkčné motívy vôbec nerieš..
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.